2007: Διπλό στη Νίκαια με υπογραφή Νάτσο

Στις 28 Ιανουαρίου 2007 ο Άρης παίρνει ένα διπλό, το δεύτερο για τη συγκεκριμένη σεζόν, κερδίζοντας τον Ιωνικό στη Νίκαια με 0-1. Σκόρερ ο Νάτσο Γκαρσία στο 67' και αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον νέο προπονητή, Κίκε Ερνάντεθ.

Οι κίτρινοι έπαιξαν καλύτερα, χάνοντας τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά, ωστόσο παραλίγο να βρεθούν πίσω στο σκορ όταν ο διαιτητής Πολατιάν "ανακάλυψε" πέναλτυ σε φάουλ που έκανε ο Κουλοχέρης εκτός περιοχής στο 44'. Ωστόσο ο Χαλκιάς απέμεινε δικαιοσύνη, αποκρούοντας το πέναλτυ Η φάση πάντως προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των παικτών του Άρη.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Ερνάντεθ προσπάθησε να "ανακατέψει την τράπουλα" αλλάζοντας τους μέσους Πασσαλή και Παλαθουέλος με τους Νεμπεγλέρα και Πέρεθ. Ο Άρης στο 67' μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά του Κοϊρα και κεφαλιά του Νάτσο Γκαρσία, πέτυχε και το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, αφού στα τελευταία λεπτά ο Άρης ήθελε να κρατήσει το αποτέλεσμα και το πέτυχε, ενώ οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν. πηγές βίντεο: ArisManiaTracker, youtube
Έτσι οι κίτρινοι έφυγαν με τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης. Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν η εξής: Χαλκιάς, Κοΐρα, Βανγκέλι, Παπαδόπουλος, Κουλουχέρης, Γκαρσία, Παλαθουέλος (46' Πέρεθ), Πασσαλής (46' Νεμπεγλέρας), Χαβίτο, Πάουλο Κόστα (78' Βερντέχο), Κόκε.