Μάθε πρώτος τα νέα του Αρη

2020: Ηδονή, οργασμός, σπάσιμο της παρθενιάς, με τεσσάρα στον πάοκ!

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Στο καυτό “Κλεάνθης Βικελίδης” ο απίστευτος ΑΡΗΣ ισοπέδωσε τον αήττητο από το 2018, αλλά και νταμπλούχο ΠΑΟΚ με σκορ 4-2, μία νίκη που επετεύχθη μετά από πολλά χρόνια και φυσικά ο Θεός του Πολέμου τη χρωστούσε στον άσπονδο αντίπαλο του, επιστρέφοντας στις προσφιλείς του συνήθειες!!!

Με καθυστέρηση ξεκίνησε το παιχνίδι αφού με την είσοδο των ομάδων το “Κλεάνθης Βικελίδης” πήρε φωτιά, αφού οι φίλοι του ΑΡΗ άναψαν πυρσούς και καπνογόνα με συνέπεια η ορατότητα να μειωθεί και η έναρξη να λάβει χώρα μετά από δέκα λεπτά.

Οι δύο μονομάχοι μπήκαν δυνατά, τα μαρκαρίσματα ήταν δυνατά στο χώρο του κέντρου, ενώ υπήρξε διακοπή στο 6’ με τον διαιτητή Παπαπέτρου να έχει πρόβλημα στην ενδοεπικοινωνία. Στο 11’ ο Πέλκας θα βρει κενό λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, θα κάνει το σουτ με τον Κουέστα να προσπαθεί να αγκαλιάσει τη μπάλα, δεν το κατάφερε ακολούθησε την πορεία της ο Σφιντέρσκι ο οποίος θα πλασάρει εύστοχα για να ανοίξει το σκορ 1-0, για τον δικέφαλο.

Δύο λεπτά αργότερα ο Μίσιτς θα βγει τετ α τετ απέναντι από τον Ισπανό τερματοφύλακα του ΑΡΗ, θα σουτάρει με τον Κουέστα να μπλοκάρει αυτή τη φορά. Στο 17’ ο ΑΡΗΣ θα βγει πολύ ωραία στην αντεπίθεση, ο Λάρσον θα πάρει τη μπάλα από αριστερά με όλη την πλευρά ανοιχτεί, θα περάσει τον Μάτος που θα βρει μπροστά του λίγο μέσα στην περιοχή θα κάνει το σουτ με το δεξί για το 1-1!!!

Τραγικό λάθος από τον Ματίγια στον άξονα και όπως αμυνόταν ο ΑΡΗΣ, ο Σφιντέρσκι θα ξαναβγεί απέναντι από τον Κουέστα η μπάλα θα φύγει άουτ στο 21’! Το πρέσινγκ των κιτρινόμαυρων ξεκινούσε πολύ αργά και λίγο κάτω από τη γραμμή του κέντρου, με συνέπεια ο αντίπαλος να βρίσκει χώρο και να γίνεται απειλητικός. Οι παίκτες του κ.Περέιρα ήταν καλύτεροι στο πρώτο μισάωρο, έχοντας περισσότερες στιγμές και κατοχή της μπάλας, με τον ΑΡΗ να έχει παθητικό ρόλο και όχι καλή αμυντική λειτουργία.

Λίγο άουτ βγήκε το σουτ του Λημνιού στο 37’. Ο ΑΡΗΣ θα πάρει το προβάδισμα σε 2-1 και ενώ έχει το μομέντουμ με κεφαλιά του Βέλεθ στο 42’, μετά από έξοχη σέντρα του Κόρχουτ!

Με την ίδια ορμή μπήκαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο, αφού ο Ρόουζ έκανε το 3-1 στο 47’ μετά από το 1-0 με το οποίο βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Συμπληρώνοντας μία ώρα παιχνιδιού, μπορούμε να πούμε πως η ομάδα του δικεφάλου δεν απέδιδε τα αναμενόμενα, μετά  και από αυτό το τρίτο γκολ που δέχθηκε, προσπαθώντας να πάρει μέτρα στο γήπεδο.

Ο Ντουρμισάι θα κάνει το ντεμπούτο του με την κιτρινόμαυρη φανέλα, μπαίνοντας ως αλλαγή στη θέση του Λάρσον στο 65’. Δύο λεπτά μετά ο Κουέστα θα πέσει στα πόδια του Σφινέρσκι απομακρύνοντας τον κίνδυνο. Η απόλυτη ηδονή αποκαλύφθηκε στο 71’ όταν ο Φετφατζίδης μπήκε στην περιοχή πάσαρε στον Σάσα ο οποίος από τη μικρή περιοχή έκανε το 4-1, με το γήπεδο Χαριλάου να φλέγεται πραγματικά!!!

Ο Μάτος θα είναι αυτός που θα μειώσει στο 77’ σε 4-2, όταν η άμυνα του ΑΡΗ θα σαστίσει σε μία διεκδικούμενη μπαλιά. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες επιδοθήκαν εκ νέου στο δυνατό παιχνίδι, με σκληρά μαρκαρίσματα, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο μέχρι και τη λήξη του ντέρμπι, παρά μονάχα κάποια σουτ από πλευράς πάοκ που βγήκαν απελπιστικά άουτ.

ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΑΡΗΣ (Μ. Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Κόρχουτ, Βέλεθ, Δεληζήσης, Σάσα, Ματίγια, Γκάμα (90+2΄Μαρτίνες), Φετφατζίδης (89΄Μπα), Λάρσον (65΄Ντουρμισάι), Ιντέγε
ΠΑΟΚ (Α. Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Μίσιτς, Μαουρίσιο, Λημνιός (62΄Μπίσεσβαρ), Βιεϊρίνια (75΄Αουγκούστο), Πέλκας, Σφιντέρσκι (72΄Ακπομ)
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου
Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Ιορδάνης Απτόσογλου
4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης
VAR: Ευάγγελος Μανούχος